Uspješno su, možemo reći odradili svoje premijerne europske nastupe, Rijeka, Hajduk i Osijek.

U prekrasnom ambijentu na Poljudu, pred oko 29 000 gledatelja, minutu prije početka susreta, trenutak kada je službeni spiker čitao sastave uoči početka susreta, pozdravio novo pojačanje, Ivana Rakitića, koji je ovog ljeta stigao u Split, nastale su scene za pamćenje. Hajduk je poveo već u 19. minuti, pogotkom Uremovića, dok je u 30. Livaja realizirao jedanaesterac za 2-0. Mogao je Hajduk pobijediti većim rezultatom, ali bijeli nisu iskoristili prilike.

Osijek, je na Opus Areni u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige savladali su estonsku Levadiju s 5-1, dok je Rijeka odigrala 0:0 protiv Corvinula u Rumunjskoj u prvoj utakmici 2. pretkola Europa lige. Tako će odluka o prolasku dalje pasti u uzvratnoj utakmici za tjedan dana na Rujevici.