U zaostaloj utakmici 9. kola HNL-a koja se trebala igrati prošle jeseni, Hajduk je slavio protiv Dinama 1:0, i time zakomplicirao situaciju oko cjelokupnog raspleta prvenstva.

Zbog brojnih ukazivanja pomoći igračima i jedne i druge momčadi suci nisu imali drugu opciju nego pokazati rijetko viđenih (posebice kada nema VAR-pregleda) 10 minuta sudačke nadoknade u prvom poluvremenu. Hajduk je poveo golom u 63. minuti, kada Mikanović dodaje Kaliniću na desnoj strani, a on je udarcem lijevom nogom krasno pogodio dalji kut Livakovićevog gola za vodstvo domaćih 1:0.

Hajduk si je pobjedom osigurao i bolji međusobni omjer od Dinama, što također može biti važno u slučaju jednakog broja bodova na ljestvici. Dinamu slijede ogledi protiv Gorice, Lokomotive, Osijeka i Šibenika.

Trener Kopić, po tko zna koji put izlazi sa sastavom na sigurno, tj. igra bez igre, ne treba niti čuditi kad se ovakve utakmice gube, realno nismo ni zaslužili pola boda.

Propustili smo priliku riješiti prvenstvo, ali ostali smo gdje smo bili, prvi sa dva boda prednosti. Igramo doma utakmice protiv Osijeka i Hajduka, dakle skupiti glave pokazati karakter i osvojiti naslov.