Još jednu zanimljivu utakmicu 7. kola, HNL-a odigrali su nogometaši Osijeka i Dinama, na Opus Areni u Osijeku.

Osječani su došli do vodstva već u sedmoj minuti susreta, zgoditak je postigao Miereza, te u 46 minuti Bukvić postiže gol za 2-0. Imali su Osječani više prilika za još pokoji gol. U 17. minuti susreta imali su plavi šansu, preko Špikića čiji je udarac Malenica obranio.

Dinamo je loše izgledao i na početku drugog poluvremena, sve do 70. minute susreta kada je  Moharrami je prošao po desnoj strani, te odlično ubacio u sredinu kaznenog prostora do Emrelija koji je glavom pogodio za smanjenje rezultata na 2-1. U 87. minuti Dinamo je uspio izjednačiti, lopta pogađa u ruku Nejašmića na rubu kaznenog prostora, a sudac Zebec je nakon intervencije iz VAR sobe pokazao na bijelu točku. Petković je izveo penal pogodivši za 2-2.

U sudačkoj nadoknadi još jedan penal za Dinamo, nakon što se oglasila VAR soba, siguran strijelac ponovo je bio Petković.

U oba slučaja bio iako sudac nije u početku reagirao, tek nakon VAR poziva je morao reagirati, sve se je jasno vidljivo.