Utakmicama odigranim u nedjelju Dinamo je dobio novu šansu vratiti se na prvo mjesto.

Hajduk je na Poljudu poražen od Osijeka, rezultatom 2-0, a Rijeka je odigrala protiv Istre 1-1.

Četvrti je ovo poraz za Hajduk, u zadnjih šest kola, u prvom poluvremenu imao je Hajduk prilika, no na pauzu se otišlo bez golova. Već u šesnaestoj sekundi drugog poluvremena Gržan odigrava dodavanje prema Mierezu, koji je lijepo ostavio loptu za Brleka, koji utrčava u prostor i matira Lučića nakon loše reakcije.  U ’74. minuti pripisan je gol Lučiću, kojemu se lopta odbila od leđa.

Nakon utakmice trener Zekić rekao je: – Zabili smo gol u pravo vrijeme, uvijek je pravo vrijeme zabiti gol. Koliko smo mogli smo ga osujetili, ulaskom Livaje postali su opasniji, nakon dugo vremena nismo primili gol. Dečki su svjesni da je još puno posla ispred nas, hvala navijačima koji su prevalili toliki put zbog nas.

Utakmica je odigrana pred nešto više od 22 000 gledatelja, što je impresivno za utakmice hrvatske nogometne lige.