Podjeli

U 4. kolu skupine E, Lige prvaka u Zagrebu, Dinamo i RB Salzburg. Utakmica je završila podjelom bodova, remijem 1-1.

Poveli su gosti, ranim pogotkom već u 12. minut samo nakon devet minuta kasnije Petković, izjednačuje na 1-1, no gol biva poništen.

U 40. minuti, ponovo mreža Salzburga je pogođena, ovaj put Ljubičić šutira iz daljine, lopta se od nekog gostujućeg igrača odbija, mijenja smjer i završava u mreži. Susret se igrao samo šest dana, nakon utakmice u Salzburgu, gdje su plavi izgubili.

Bez obzira na to zagrebački plavi, su imali do sada najveću posjetu na Maksimiru, Dinamo to i zaslužuje, poručili su to i Bad Blue Boysi sjajnom koreografijom, s porukom „Dinamo iznad svih“.

Centimetri su nas dijelili od pogodtka u posljednjim trenucima utakmice, kada je Bočkaj namjestio loptu i gotovo sjajno izveo slobodan udarac, austrijski golman samo je ispratio loptu pogledom, ali greda je spriječila pogodak.

Čestitke dečkima i stručnom stožeru, no ovo je Liga prvaka, odlučuju nijanse, Dinamo iza sebe ima 20-tak tekmi, plavi su još uvijek u igri za prolazak dalje, no čekaju ih teški ispiti Milan u Zagrebu i Chelsea na Stamford Bridgeu.