Nakon dugih 24 godine, iz desetog pokušaja hrvatski su nogometaši uspjeli doći do prve pobjede u dvobojima s Francuzima, a do nje su došli s minimalnih 1:0 na Stade de Franceu u dvoboju 4. kola skupine 1 A razreda UEFA Lige nacija.

Ovo je prva pobjeda Hrvatske nad Francuskom u povijesti. Hrvatska je zabila već u petoj minuti nakon što je Konate tijekom jednog dvoboja u skoku poslije kornera srušio Budimira. Nakon kratke intervencije VAR-sobe sudac je pokazao na bijelu točku. Luka Modrić je bio siguran.

Luka Modrić već je  u 5. minuti, Hrvatskoj donio prednost, iz kaznenog udarca koji je dosuđen zbog prekršaja na Anti Budimiru.

Zlatko Dalić samo je nadodao, malo koja bi se reprezentacija kroz tri zadnje utakmice vratila na način na koji se vratila Hrvatska. To može samo momčad koja ima snažan karakter, volju, energiju i ponos.