CEV, MLADOST – AMRISWIL

3-0 (25-22, 25-22, 25-21,15-8)

Mladostaši su u Domu odbojke protiv švicarskog Amriswila nadoknadili poraz 1-3 iz prve utakmice i nakon zlatnog seta izborili završni krug kvalifikacija!

U sjajnoj predstavi mladostaši su nadigrali švicarsku momčad, pri tome za prolazak dalje morali su osvojiti tri seta, te pritom ne izgubiti više od jednog.

Pod tim pritiskom mladostaši su odigrali vrhunsku utakmicu pobijedivši 3-0 (25-22, 25-22, 25-21), a potom ne ostavivši gostima nikakve šanse u zlatnom setu (15-8).

Najbolji mladostaš bio je Ivan Zeljković predvodio je napad s 18 poena, dok je 16 dodao Austrijanac Ecker.

Sljedeći protivnik mladostašima do Lige prvaka, biti će bugarski Hebar koji je izbacio rumunjski Galati.

Prva se utakmica igra u Bugarskoj 19. listopada, pa će Mladost Ligu prvaka moći izboriti u svom Domu odbojke.

Autor :  Branka Mioč