HT PREMIER LIGA,

KK „GORICA“ –KK „CIBONA“ 82:108 (18:22, 20:32, 22:25, 22:29)

KK „DINAMO“ – KK „DEPOLINK ŠKRLJEVO“ 75-68 (11-22,14-21, 27-10, 23-15)

Dva različita poluvremena odigrali su košarkaši Dinama, u prvom poluvremenu dopustili su gostima iz Škrljeva da odu na plus 18 na poluvremenu je 25–43.

U nastavku Dinamo u samo 10 minuta sustiže prednost gostiju, te u trećoj četvrtini rezultat na semaforu stoji 50-50.

Sedam minuta, prije kraja kada Dinamo serijom 11:0, privodi utakmicu kraju.

Tomislav Cvitković je uz Hrvoja Garafolića ubacio najviše poena 16, a uz bok im je bio Ivan Novačić s 15 poena.

Sljedeću utakmicu KK Dinamo, igra protiv Zadra, već u petak, u KC Dražen Petrović.

Dok su košarkaši Cibone, upisali šestu pobjedu u nizu, savladali se Goricu, na gostujućem parketu, prva četvrtina nije pokazala, čak su košarkaši Gorice, i preuzeli inicijativu, no Cibona u drugoj četvrtini gosti otvaraju serijom 14:0 te odlaze na +18 (18:36).

U zadnjih 10 minuta ušlo se rezultatom 60:79 i do kraja utakmice prednost gostiju se samo povećavala sve do konačnih 82:108.

Kod Cibone , ponajbolji bili su Ivan Majcunić s 22 poena. Borna Kapusta pridodao je 18, Ivan Perasović 16, Krešimir Radovčić 14.

Košarkaše Cibone već u srijedu očekuje novi susret HT premijer lige, u Zagrebu, protiv Zaboka.

AUTOR: Branka Mioč