PRETKVALIFIKACIJE, EP 2025

HRVATSKA – POLJSKA 79:87 (18:21, 19:13, 19:24, 23:29)

Hrvatski košarkaški poraženi su u prepunoj dvorani košarkaškog centra Dražen Petrović, u dugo neviđenoj atmosferi, pred oko 5000 gledatelja.

Poljska je bila bolja cijelu utakmicu, već na početku stvorila prednost od 10 razlike, Aco Petrović brzo je morao promijeniti postavu, te Hrvatska stiže do izjednačenja 16-16.

Imala je Hrvatska u trećoj četvrtini prednost od 56-52,  no tri slobodna bacanja na isteku dionice od kojih su dva završila u košu donijeli su Poljacima prednost s kojom su ušli u završnih 10 minuta (56-58).

Iako je Hrvatska serijom 9-0 uspjela istopiti prednost na 79-85 i imala napad  za doći na minus 3, što bi momčadi izjednačilo u poretku jer je Hrvatska slavila u Poljskoj s tri poena razlike.

Time je Poljska preskočila Hrvatsku na tablici, podsjetimo prvoplasirana reprezentacija ide direktno dalje, dok drugi i treći dodatno razigravaju za odlazak u kvalifikacije za EuroBasket 2025.