Nogometaši Dinama, porazom u Londonu od Chelsea 1:2 u 6. kolu skupine E Lige prvaka, oprostili od ovosezonskih nastupa u Europi.

Bruno Petković je u sedmoj minuti doveo Dinamo u vodstvo, ali je engleska momčad do kraja prvog dijela okrenula rezultat. Strijelci su bili Sterling u 18. i Zakaria u 30. minuti.

Solidna predstava na terenu, odlična na tribinama za europski oproštaj od ove sezone.

Veliki minus Čačiću, teško je objasniti zamjene u trenutku kad ti je rezultat još uvijek aktivan i dva gola nisu nemoguća misija za proljeće u Europi.

Kaj ti znači poraz od 2-1, igrači su premoreni, a mijenja se tek u 80 minuti.

Sada kada je sve završilo ostaje dojam da smo mogli bolje, da nas je 3-5-2 „uništilo“ te da je Čačić svojim potezima i izjavama ostao u Dinamu od prije desetak godina kojem je tada bio cilj što manje izgubiti, a ne napraviti iskorak u Europi. Bez ikakvog podcjenjivanja protivnika, pogotovo Austrijanaca koje svi neopravdano doživljavaju kao neku prosječnu ekipu.

Za nešto više ipak je potrebno još dodatne kvalitete u igračkom kadru, manje individualnih pogrešaka i jeftino primljenih pogodaka.