Podjeli

Modri su ostavili jako dobar dojam, definitivno. Bilo je jako dobrih prilika izlazaka iz faze obrane u napad, a najveća neiskorištena prilika je ona Denija Jurića koja na žalost nije pretvorena u gol.

Dinamo je u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige poražen (3-1) kod Seville iako su Zagrepčani na Ramon Sanchez Pizjuanu odigrali i više nego korektnu utakmicu.

Plavi su hrabro krenuli u susret. U petoj minuti su povukli brzu kontru, no Petković nije najbolje reagirao. Četiri minute kasnije Oršić je sjajno opalio s više od 20 metara, no Bono je obranio vršcima prstiju i odbio loptu u korner. Nažalost, tri minute kasnije domaćin je poveo iz kaznenog udarca kojeg je mirno realizirao Ivan Rakitić.

Željko Kopić u jučerašnjem dvoboju nije mogao računati na tri važne karike koje smo navikli gledati u početnoj postavi “modrih”, Josip Mišić pauzirao je zbog žutih kartona, dok su zbog ozljeda izostali Luka Ivanušec i Komnen Andrić.

Šteta za poraz, ali u uzvratu, za sedam dana, na Maksimiru, hrabro i odvažno pa što bude.

Dinamo je u Sevilli pružio hrabru igru i osim postignutog gola imao je još nekoliko odličnih prilika. Pokušavali smo nešto, nažalost nismo izvukli dobar rezultat. U uzvratu ćemo morati biti bolji,” kazao je Mislav Oršić nakon Dinamovog poraza 1-3 od Seville u prvom susretu play-offa Europske lige.