Kakav povratak Šime Vrsaljka, ušao je u igru na samom kraju i namjestio gol za pobjedu.

Atletico je ovom pobjedom zasjeo na prvo mjesto sa 14 bodova. Vrsaljko je ove sezone nastupio tek drugi put, s tim da je posljednjih pet utakmica proveo na klupi.

Atletico je loše krenuo u utakmicu, objektivno dosta slabiji Getafe poveo je u prvom dijelu 1:0 pogotkom Mitrovića.

Donedavni standardni hrvatski reprezentativac, sada povremeni u igru je ušao u 84. minuti, da bi u 91. minuti izveo aut, lopta mu se vraća na centaršutkoju šalje na peterac Luisu Suarezu koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

U idućem kolu Atletico Madrid gostuje kod Alavesa. Zanimljivo, ovo je bio prvi gol kojeg je Getafe zabio Atleticu, od kada Madridski klub vodi Diego Simeone.