Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj 2023. godine. U susretu 2. kola Skupine G, Hrvatska je pobijedila Sjedinjene Američke Države 40:22 i tako praktički osigurala drugi krug natjecanja.

Za potvrdu prolaska dovoljan joj je i bod u posljednjem susretu protiv Maroka. Spomenimo usput da je to prva pobjeda naše reprezentacije u Jonkopingu nakon 7 poraza

Hrvatska je krenula dobro s obranom 5-1. Prva tri napada naši su rukometaši iskoristili, ali i amerikanci svoje, čak su stigli i do prvog vodstva došli u 6. minuti, 3:4.  No serijom 8-1, naših reprezentativaca, u 13. minuti otišli smo na plus šest (11:5).

Angažiranom, pokretljivom pa i agresivnom obranom, naši su rukometaši ubrzo došli na +10, te završili prvo poluvrijeme rezultatom 20-10.

Drugo poluvrijeme na našim je vratima bio Dominik Kuzmanović. Obranu je  pojačao Jakov Gojun. Naša prednost stalno je rasla. Nakon osam minuta igre već smo bili na 13 pogodaka prednosti.

Najveća prednost naše reprezentacije bila je plus 19 (39:20) u 58. minuti, susret je završio rezultatom 40:22, podsjetimo u prvom susretu dana Egipat je lako s 30:19 pobijedio Maroko i s 4 boda nalazi se na 1. mjestu skupine. Hrvatska i SAD imaju po 2, Maroko je bez bodova. U utorak, 17.siječnja, u 20.30 sati čeka nas susret protiv Maroka.

Autor :  Branka Mioč