ŠIBENIK – LOKOMOTIVA 2-1  (Čop 38‘, B. Matić 74‘/Kulenović 83‘, 11m)

Šibenčani su stigli do prve pobjede, u ovosezonskom HNLu.savladavši Lokomotivu, 2-1. Nebi bilo čudno da utakmica nije trajala čak 113 minuta, u pravoj drami vidjeli smo poništenih golova, pregršt šansi i kartona.

Šibenik je poveo nakon lijepe akcije Čopa Araija, ali slavlje Funcuta kratko je trajalo. Na intervenciju VAR-a gol je poništen zbog zaleđa na početku akcije. Nakon toga u 38.minuti, opet akcija Šibenika, trio MinaMatić Čop donijeli su prednost za boljeg Šibenika u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu Matić koji je nakon višemjesečne stanke zbog ozljede debitirao za Šibenčane po dolasku iz Istre 1961 je zabio za 2:0. Opet se uključuje VAR ,ali ovaj put je sve bilo regularno. Bebek  pregleda snimku, i pokazao na centar.

Bila je to dramatična utakmica u kojoj je Šibenik vodio 2-0, Lokomotiva je smanjila, a potom u devetoj minuti nadoknade izjednačila. Međutim, pogodak je poništen nakon ponovnog pregleda VAR-a.