Barakude su očekivano ostvarile prvu pobjedu na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj svladavši reprezentaciju Njemačke, rezultatom 13:9 (4:1, 4:1, 2:2, 3:5) u utakmici 2. kola, skupine B.

Očekivano su ostvarili prvu pobjedu, uvjerljivom igrom u prvom dijelu susreta, te ipak malo i lošijom igrom u drugom poluvremenu. Prve golove naši su vaterpolisti postigli s igračem više, te do posljednje minute prvog poluvremena držala rezultat 8:1.

U nešto manje od pet minuta prije kraja treće četvrtine. Tada je došlo do opuštanja u hrvatskoj reprezentaciji koje je rezultiralo promašajima u čistim situacijama i lako primljenim pogocima na drugoj strani. Hrvatska je bez pogotka ostala čak 10 minuta pa su Nijemci serijom od četiri pogotka od -7 došli na samo tri gola zaostatka (10:7) kad je do kraja utakmice ostalo tri minute.

Nakon drugog kola Hrvatska je na vrhu skupine B s tri boda, ispred Japana koji ima dva i Grčke s jednim bodom, ali ove reprezentacije tek trebaju odigrati međusobni dvoboj. Njemačka je zadnja bez bodova s dva poraza. Hrvatska će u posljednjem kolu u subotu, 25. lipnja (18 sati), igrati protiv Japana, kad će u igri biti prvo mjesto u skupini i izravan plasman u četvrtfinale.