CEDEVITA OLIMPIJA – CIBONA 84-80 (22-29. 17-25, 22-15, 23-11)

Košarkaši Cibone velikim su preokretom došli do pobjede 84:80 na gostovanju u Ljubljani kod Cedevite Olimpije u utakmici 26. kola regionalne ABA lige.

Kakva ekipa, kakav karakter! Svaka čast Cibosi, ponovo iz rezultatskog minusa, -19, Vukovi se herojski vraćaju u utakmicu i slave 80:84.

Cibona uspjela doći do desete pobjede u ovoj sezoni ABA lige te prekinuti niz od četiri poraza u regionalnom natjecanju.

Brankovićevim košem uz dodatno slobodno bacanje Cibona je 3:35 minuta prije kraja došla do prvog vodstva na utakmici (76-75), a Cibonin centar je minutu poslije pogodio i tricu za 80-76. Kad je Jose Vildoza 41 sekundi prije kraja pogodio iz polaganje za 82-77.

Roko Prkačin je pogođenim bacanjima postavio konačnih 84-80.

Cibona je s učinkom 10-14 skočila na osmo mjesto, a Cedevita Olimpija je sa 16-8 na četvrtoj poziciji.

Do kraja natjecanja u ABA ligi Cibona će odigrati još dvije zaostale utakmice, 15. travnja će gostovati u Beogradu kod Partizana (17. kolo), a 22. travnja će ugostiti Zadar (16. kolo).