U nevjerojatnoj drami u zadnjih pet minuta susreta naše su rukometašice prokockale sve što su gradile u 59. minuta susreta protiv favorita Mađarske.

Naše su djevojke imale u 41. minuti 13-8, da bi u tom periodu imale i +6 (17-11), u nekoliko sljedećih minuta Hrvatske rukometašice nisu uspijevale dati gol, a Mađarice su malo po malo stizale. U 45. minuti Szoll postiže pogodak za Mađarsku, a Milosavljević zbog simuliranja prekršaja dobiva dvije minute isključenja.

Kriza se produbljivala te su Mađarice napravile 4-0, i smanjivši rezultat na 19-17, u posljednjih petnaest minuta susreta naše su djevojke dale golove samo iz sedmeraca.

Zadnjih šest minuta susreta uslijedila je velika kriza iz koje nisu naše djevojke uspjele se izdići, te su Mađarice malo po malo uspjele izjednačiti na 22-22. U posljednjoj minuti susreta Hrvatska je izborila sedmerac no ovaj put vratarka Mađarske obranila je i to, te sve nade za prolazak u četvrtfinale pale su u vodu.

E, stvarno su dobar nadimak dobile Kraljice šoka, same sebe su šokirale…zasluženo izgubile, ne uspjeti sačuvati +6, deset minuta prije kraja…