HRVATSKA – CRNA GORA

13 – 15  (4-2, 1-3, 4-3, 2-3)

Dali iti jedna utakmica može proći mirno, bez drame, stresa, izgleda ne.

U posljednjem kolu Hrvatska vaterpolo reprezentacija, nakon peteraca izgubila je od Crne Gore, naime znalo se da u slučaju pobjede Hrvatska ide direktno u četvrtfinale, s prve pozicije, no ipak Hrvatskoj je bio i bod dovoljan za plasman u četvrtfinale, samo sa druge pozicije u skupini.

Povela je Hrvatska na početku susreta 2-0, u vrlo izjednačenom susretu, u drugoj četvrtini Crna Gora okreće rezultat s tri gola u nizu, no Hrvatska je izjednačila pa je na poluvremenu bilo 5:5.

Nakon poluvremena, i dalje imamo pogodak viška, no ipak početkom posljednje dionice Crna Gora je izjednačila na 9:9, a potom i povela 10:9. Hrvatska je izjednačila na 10:10, a nažalost Fatović nije iskoristio peterac, Hrvatska je do kraja utakmice imala igrača više Popadić isključen crnogorski igrač bez prava zamjene, a Luka Bukić je na minutu i 12 sekundi prije kraja zabio za 11:10, no Jovan Vujović je zabio za 11:11. Hrvatska je imala 19 sekundi za pobjedu u regularnom dijelu, ali ipak nije uspjela.

3 minute sa igračem više, peterac, poništen regularan gol Crnoj Gori, dva igrača više u zadnjem napadu, a završimo ga bez udarca na gol…a naš komentator je rekao „pravila u vaterpolu nikad nitko neće shvatiti“.