CIBONA CEDEVITA J.

79-68 (10-21,15-19,31-16,23-8)

Cibona je po drugi put fantastičnim preokretom, stigla do pobjede protiv Cedevite junior.

Drugi put za redom ostvaren je strašan preokret, g. osti su odličnim šutom za tricu i kvalitetnom zonskom obranom stvorili prednost od 19 koševa (44-25) do poluvremena, a početkom nastavka su imali i najvećih 20 razlike (46-26).

ključnim pokazalo razdoblje krajem treće i tijekom najvećeg dijela četvrte četvrtine kada je Cibona nestvarnom serijom od 24-2 zaostatak 50-58 pretvorila u nedostižnu prednost 74-60 dvije pol minute prije kraja. Nevjerojatno zvuči i podatak da je Cedevta Junior prve poene u četvrtoj četvrtini postigla nakon 7:40 minuta igre.

Najbolji pojedinac susreta bio je Jose Vildoza, koji je pogodio dvije treice u zadnjoj minuti treće četvrtine, sa 17 ubačenih koševa. Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 21-6, a Cedevita Junior na 17-10. Na vrhu je Zadar sa 21-5, dok je Split treći sa 19-7.

Momčad Cibone još jednom je pokazala karakter.