Podjeli

Zagreb, Stadion Maksimir,

Dinamo – Betis  2 – 1 (1 – 1),

Nogometaši Dinama ponovo su ispisali povijest, naime Dinamo je po prvi put u povijesti europskih natjecanja izbacio španjolski klub te izborio mjesto među 16 najboljih u ovom natjecanju.

Betis je poveo u 39. minuti pogodtkom iz ničega, dok je Dinamo od samog početka bio bolji. Ipak u drugom poluvremenu plavi stižu do izjednačenja u  59. minuti. kada Hoxha je prošao po lijevoj strani i fantastično ubacio na  pet metara, a  Kaneko je bio strijelac za 1:1.

Imao je Dinamo prilika, već u 18. minuti kada je Petković uputio udarac sa 25. metara, ali gostujući vratar uspio je obraniti.  Mogao je Dinamo u ’78 minuti povesti, nakon što je sudac  dosudio najstrožu kaznu, zbog prekršaja nad Hoxhom u protivničkom šesnaestercu, ali odluka je poništena nakon pregleda VAR-a.

Do kraja utakmice Dinamo je čuvao prednost, svaka čast igračima Dinama bravo, svaka čast i navijačima to je pravo navijanje i podrška 90.min samo navijanje…Dinamo zaslužuje konačno novi stadion!!!

Autor: Branka Mioč