U 34. kolu Prve HNL Dinamo je u Zagrebu svladao Osijek 3:0 (1:0). Tako Dinamo ima četiri boda više od Hajduka i blizu je obrane naslova prvaka.

Strijelci na maksimirskom stadionu bili su Mislav Oršić u 34., Dario Špikić u 60. i Luka Menalo u 81. minuti,
U 18. minuti svoju prvu šansu je imao Petković, ali je glavom pucao preko vrata, no u 34. minuti je sve ispravio sjajnom asistencijom, Oršiću za Dinamovo vodstvo 1:0. Nakon sat vremena igre, nova akcija modrih, Oršić i Bočkaj probili su lijevu stranu, a ubačenu loptu Špikić je pospremio u mrežu za 2:0. Sjajni Petković ponovo asistira, a strijelac za 3:0, u 81. minuti, bio je Menalo.

Ovim porazom Osijek je izgubio svaku šansu za dolazak na vrh ljestvice. Dinamo trenutačno ima četiri boda više od Hajduka,  Plavima za naslov prvaka treba još pobjeda u Šibeniku pa derbi u posljednjem kolu neće imati rezultatski značaj. Susret se igra u nedjelju u 19:05, a u plavi su slavili u sva tri međusobna susreta ove sezone (3:0 i 2:0 u Maksimiru, 2:1 na Šubićevcu). Hajduk će se nadati da Šibenik neće izgubiti i da onda Splićani pobjedom na Maksimiru mogu do naslova.

Hebemu miša, dečki bilo je vrijeme za ovakvu tekmu.