Podjeli

Košarka se vratila pod toranj

Cibona – Split 86:78 (13:34, 21:15, 18:13, 20:10, 14:6

Košarkaši Cibone u 4. kolu LP, HT Premijer lige u odličnoj utakmicu su svladali ekipu Splita rezultatom 86-78. Cibosi su u utakmicu krenuli suzdržani što su gosti objeručke prihvatili te vodili čak 21 razlike da bi do poluvremena se to spustilo na 15. No Vukovi na krilima kapetana Roka Prkačina furiozno ulaze u nastavak te do kraja utakmice izbore produžetke te na kraju dođu i do nove pobjede.

Iako je Split dobro otvorio utakmicu i poveo s 34:13 nakon prve četvrtine, Cibona se nije predavala i smanjivala je zaostatak sa svakom četvrtinom. Na kraju je utakmica otišla u produžetke, a Cibona se odvojila 2:11 minuta prije kraja, najprije na tri koša razlike, a onda je tu prednost povećavala do kraja.

Na ljestvici je prvi Zadar s 47 bodova, Cibona je druga s 46, a Split je treći s 45 bodova. Cibona sljedeću utakmicu igra 8. travnja protiv Cedevite Junior, a Split dva dana kasnije protiv Zaboka.