Podjeli

ADMIRALABA LIGA 6. kolo

KK Crvena zvezda – KK Zadar  96-98

Košarkaši Zadra ostvarili su veliki uspjeh, pobijedivši u šestom kolu regionalne Aba lige, u Beogradu, Crvenu Zvezdu rezultatom 98-96, to je ujedno i prva pobjeda Zadrana u gostima protiv Zvezde nakon 12 godina čekanja.

Iako je Crvena zvezda utakmicu otvorila sa 6-0, Zadrani su se vrlo brzo vratili utakmicu, te na početku druge četvrtine popeli su se ekspresno na 14 razlike. Prednost od 11 poena zadržali su Zadrani do poluvremena.

Sama završnica bila je izarzito napeta kada je Crvena Zvezda je spustila prednost Zadra sve do jednog poena minutu i 11 sekundi prije kraja.

Kod Zadra najefikasniji bio je Drežnjak 22 ,Ramljak 20, Žganec je dodao 14, a Lakić 11 poena. Kod Zvezde su najbolji bili Bentil s 19 poena te Vildoza sa 16.

Sljedeću utakmicu u ABA ligi Zadrani igraju kod kuće protiv Budućnosti. Ovom pobjedom Zadar se popeo na treće mjesto ABA lige.

Autor :  Branka Mioč