Velika i važna pobjeda za Hajduk.

Splićani su u prvoj utakmici 3. pretkola konferencijske lige, pred 33 000 gledatelja,  došli do pobjede od 3-1 nad portugalskom Vitoriom.

Nakon šoka u 61. minuti susreta, kada su gosti poveli pogotkom Miguela Mage, Splićani brzinski izjednačuju u 67. minuti susreta, kad je Marko Livaja pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Emir Sahiti i poslao ju u mrežu. U 75. minuti su Splićani došli do vodstva, a za 2-1 je pogodio Dario Melnjak. Potpuni preokret Hajduku je donio Filip Krovinović golom u 87. minuti.

Podsjetimo, splitski Hajduk od sezone 2010./11. nije igrao u grupnoj fazi europskih natjecanja. Pod vodstvom tada Špace Poklepovića , Bili su tada nastupili u skupini Europske lige protiv Anderlechta, atenskog AEKa, i Zenita iz St.Petersburga, osvojivši pritom tri boda.

U narednih deset godina imao je Hajduk i boljih i lošijih europskih izdanja, ali nikada nije došao dalje od doigravanja Europske lige.

AUTOR: Branka Mioč