Rukometaši Zagreba čekali su na ovo gotovo 700 dana!

Napokon slavili u  Ligi prvaka

U susretu osmog kola A skupine Lige prvaka PPD Zagreb je u Areni pobijedio Meškov Brest 31:24 (14:14), nakon 695 dana i čak 23 utakmice bez slavlja, rukometaši PPD Zagreb su napokon upisali pobjedu u Ligi prvaka.

Hrvatski prvak je dobro otvorio susret i u prvih 15 minuta u dva navrata je imao četiri gola prednosti (8:4, 9:5). Međutim, Meškov se oporavio i u nastavku poluvremena je zaigrao daleko bolje pa se na odmor otišlo rezultatom 14:14. Gosti su u nastavku susret poveli 16:14 i 17:15, no PPD je serijom 4:0 stigao do +2 (19:17). U 47. minuti bilo je +4 (24:20), no gosti su se vratili u život s dva gola u nizu. Osam minuta prije kraja momčad Ivice Obrvana otišla je na pet golova prednosti (27:22).

Najefikasniji igrači u redovima PPD Zagreba bili su Ivan Čupić s osam golova, Zvonimir Srna sa sedam i Sandro Obranović sa četiri gola.

Na ljestvici vodi Montpellier sa 13 bodova, Kiel ima 11, a Aalborg 10 bodova. PPD Zagreb je sedmi sa četiri boda, dok je Meškov zadnji s jednim bodom.