Drama, malo je reći, nitko nije mogao niti sanjati, niti mogli nismo naslutiti, da ćemo toliko strepiti. Drama, koju nitko nije mogao ispisati, Zagrebački plavi, izborili su prolaz u grupnu fazu Lige prvaka nakon što u uzvratnoj utakmici doigravanja u produžetku svladali u Zagrebu Bodo/Glimt s 4:1 (2:1) i time nadoknadili poraz od 0-1 iz prve utakmice u Norveškoj.

Krenulo je prekrasno, ranim pogotkom Mislava Oršića, pa Petkovićeve škarice, da iako su plavi vodili nakon prvog dijela 2-0. Početkom drugog poluvremena gosti su preuzeli inicijativu, nakon čega je uslijedio i gol Norvežana, i opet smo bili na početku. U drugom poluvremenu, potpuno drugačiji Dinamo, mnogi su već zazivali jedanaesterce, maksimirskoj publici i mnogim drugima koji su pratili sinoćnji triler (malo je reći) potrgali su živce.

Došli smo do produžetaka i kada je izgledalo da će gosti doći i do drugog gola, Dinamove novoušle snage Drmić i Bočkaj, sa dva gola u zadnjih pet minuta, prvo Drmić u 117. minuti drugog produžetka, te u zadnjim trenucima dodatnog vremena Gojak proigrava Drmića, koji nesebično daje loptu za Bočkaja, koji pogađa praznu mrežu za konačnih 4-1 odveli su modre u grupnu fazu Lige prvaka.

Autor :  Branka Mioč