Košarkaši Zadra i Splita finalisti su ovogodišnjeg Favbet košarkaškog prvenstva.

Podsjetimo košarkaši Splita sa dvije pobjede, protiv Cibone, drugom izborenom u Zagrebu, 67-96 prošli su u finale doigravanja, dok je Zadar bio u dvije utakmice bolji od Dinama. Nadigrali su drugi put Dinamo rezultatom 67-78. Nisu mogli ništa košarkaši Dinama, protiv odličnog Zadra, koji je odlično otvorio utakmicu, te nakon samo minute imali su +6. Već u drugoj četvrtini raspala se igra košarkaša Dinama te su Zadrani otišli +10.

Na krilima Žganeca i Božića, Zadrani su stigli do druge pobjede, te tako ušali u finale doigravanja. Momčadi Zadra to je 17.put da igra finale prvenstva Hrvatske.

Finale se igra na tri dobivene utakmice. prve dvije utakmice na rasporedu su 23. i 25. svibnja na Višnjiku, a potom serija seli na Gripe, gdje će se treća utakmica igrati 28. svibnja.