Podjeli

Prva je to bila pripremna utakmica nogometaša Dinama, na pripremama u Sloveniji, protivnik je bio Koper.

Odigrali su modri neriješeno, s time da su u prvom poluvremenu vodili 2-0, dok u drugom poluvremenu zagrebački vratar morao je spašavati remi.

Dinamo je nastupio u sastavu: Nevistić, Bernauer, Perić, Soldo, Ljubičić, Mišić, Sučić, Marin, Topić, Špikić i Barišić, a na klupi svoju priliku su čekali Zagorac, Štefulj, Krdžalić, Emreli, Bočkaj i Vrbančić.

Strijelci za modre bili su Topić i Marin, Dinamo je već drugi tjedan na pripremama, nakon odigrane prve pripremne utakmice nismo optimistični.

Prijelazni rok je u tijeku, a Dinamo nije doveo niti pojačanje, podsjetimo u igri su bili Frigan i Beljo, no u Maksimiru nisu odradili posao do kraja. Također dobro vidljivo po postupku zadnjeg maksimirskog „samo“ pokušaja transfera Monsefa Bakrara iz Istre 1961.

Vidljivo kako Šimić i uprava Dinama nisu u stanju dovesti neko pojačanje, osim nekog drugorazrednog stopera.

Autor: Branka Mioč