Podjeli

KC „Dražen Petrović“

KK „Cibona“ – KK „Furnir“ 102:62 (29:13, 19:22, 31:9, 23:18)

Pobijedili su košarkaši Cibone u prvoj utakmici, ekipu Furnira sa 40 koševa razlike. Na početku su Cibosi napravili 11-0, dok su dubravaši svoj prvi koš postigli tek nakon četiri minute. Nisu mogli igrači Furnira parirati raspoloženoj Ciboni, koja je  brzo stigla do vodstva 24-6, uz raspoložene Vukove.

Cibosi su kontrolirali cijeli susret, u jednom trenutku i dostigli najveću prednost u drugoj četvrtini 34-15. Na kratko Furnir pred kraj druge četvrtine pokušava smanjiti, ali na poluvrijeme se otišlo sa trinaest poena razlike. Niti nakon poluvremena nije se ništa promijenilo Cibosi su imali već 65:40.

Kod Cibone petorica su upisala 12 poena, dok je najefikasniji bio Smajlagić sa 18, Majcunić je ubacio 17.

U drugoj utakmici Split je bez problema dobio Bosco 104:55 (27:13, 26:14, 22:10, 29:18), a košarkaši Zadra s u prvoj utakmici savladali Dinamo 80-62 (20:11, 23:13, 19:17, 18:21).

Uzvratne utakmice su na rasporedu već u subotu.

Autor: Branka Mioč