U godini prepunoj uspjeha Mektić i Pavić osvojili su devet turnira među kojima se ističu trofej osvojen u Wimbledonu te zlatna medalja na Olimpijskim igrama u Tokiju.ne

Nikola Mektić i Mate Pavić završit će 2021. kao najbolji par na ATP ljestvici najboljih teniskih dvojaca svijeta, a raspletom pariškog Mastersa postali su nedostižni za Amerikanca Rajeeva Rama i Britanca Joea Salisburyja, koji su im jedini bili prijetnja.

U godini prepunoj uspjeha 32-godišnji Zagrepčanin i 28-godišnji Splićanin osvojili su devet turnira među kojima se ističu trofej osvojen u Wimbledonu te zlatna medalja na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Nikola Mektić će prvi put godinu završiti na prvom mjestu ATP ljestvice.

“To je doista lijepo postignuće, pogotovo nakon ovakve sezone kakvu smo imali. Veselio sam se tome. Kad sam vidio kako nam je krenulo, to je postao jedan od ciljeva. Lijepo je završiti godinu na broju 1, što je kruna cijele sezone u kojoj smo imali doista lijepih pobjeda i velikih naslova”, rekao je Nikola Mektić.

Nakon ATP Finala, Nikola i Mate će zaigrati i za hrvatsku Davis Cup reprezentaciju i ponovno u Torinu, gdje ih 25. studenoga očekuje dvoboj grupne faze protiv Australije, a 28. studenoga protiv Mađarske.