ČEŠKA – HRVATSKA

24    :     26

Kraljice šoka su nakon kiksa protiv Ukrajne, uspjele odnijeti bodove kod Čehinja, na gostovanju, i tako se vratile u igru za plasman na Europsko prvenstvo.

Čehinje su vodile cijelo prvo poluvrijeme, najveću prednost su imale kod 14-9, da bi naše djevojke serijom 5-0 došle do izjednačenja na poluvremenu.U drugom dijelu se razbranila Tea Pijević, proradio je i napad, pa Hrvatska u 51. minuti imala 25-21 i činilo se da će lako do pobjede. No dvije minute prije kraja Čehinje dolaze na 25-24, ali potom Blažević pogađa iz sedmerca za konačnu potvrdu pobjede i ostanak u borbi za plasman na Euro.

Kod Hrvatske su Valentina Blažević, Dora Krsnik i Ćamila Mičijević postigle po pet golova, dok je kod Čehinja Marketa Jerabkova zabila 11.