1. KOLO –FAVBET PREMIJER LIGA

Zabok –Zadar, 58-79 (24-21, 14-20, 0-22, 20-16)

U 16. kolu domaćeg prvenstva košarkaši Zadra odradili su lakši „trening“ na gostovanju kod Zaboka, te upisali 15. pobjedu, u prvenstvu Hrvatske.

Umorni Zadar, stigao je na gostovanje kod Zaboka, nakon gostovanja u Aba ligi, domaćin je poveo 9-4, zadrani nisu imali rješenja u napadu. Zabok ima i dalje prednost, u jednom momentu +7 (20-13).

U drugoj četvrtini domaćin povećava prednost i vode 32-23, ali gosti uz pomoć svojih navijača Tornada, preokreću rezultat i treću četvrtinu dobiva rezultatom 22-0.

Upravo to što je Zadar, odigrao u trećoj četvrtini bez primljenog koša, sa 22 postignuta, time je ispisao povijest.

Zadar je i dalje prvi nakon 16. odigranih kola, drugi je Split s dva poraza, a treća Cibona s tri.