Kvalifikacije Euro ’24

HRVATSKA – GRČKA 33:25

Hrvatska rrukometna reprezentacija slavila je u prvoj utakmici kvalifikacija za Euro 2024, protiv Grčke, rezultatom 33-25, i upisala prva dva boda na svom putu za Euro 2024, koji će se održati u siječnju 2024.

U varaždinskoj areni, kauboji su već za tri minute igre, imali predost 3-0, do 12. minute Hrvatska je već imala 9-5. U drugom poluvremenu Hrvatska je također dominirala, te već u 35 minuti, imala prednost +7 (21-14), te mirno privela utakmicu kraju.

Najbolji hrvatski strijelac bio je Filip Glavaš sa šest golova, dok su David Mandić i Ivan Martinović su postigli po pet golova.

Hrvatska sljedeću utakmicu, drugog kola, igra u nedjelju, 16. listopada (13.45 sati), kada će gostovati u Belgiji.