Hrvatska nogometna reprezentacija na gostovanju u Kopenhagenu, pogotkom Marija Pašalića, Hrvatska je rezultatom 1:0 savladala je Dansku.

Danska je dominirala cijelo prvo poluvrijeme, a u drugom nakon što jeZlatko Dalić na poluvremenu je odlučio napraviti tri promjene. Uveo je u igru Luku Modrića, Matea Kovačića i Josipa Stanišića i to je uvelike promijenilo utakmicu. Hrvatska se nametnula od prve sekunde drugog dijela i preuzela kontrolu nad susretom. nagrada za bolju igru stigla je u 69. minuti, Kramarić prenio loptu glavom, a ona je od igrača Danske pala na peterac, tamo se našao Mario Pašalić koji je doslovno gurnuo je Schmeichelu kroz noge za pobjedu Hrvatske.

Sada je Hrvatska na četiri boda u tri kola, koliko ima i Austrija. Danska je na šest, a Francuska na dva boda. Hrvatskoj preostaje još jedan dvoboj u ovom ciklusu, u kojem će u ponedjeljak gostovati u Francuskoj.