Zlin, kvalifikacije za SP

Češka – Hrvatska 24-26

Vrlo važnu pobjedu su ostvarile naše rukometašice, nakon što su naše reprezentativke izgubile od Ukrajine, u prošlom kolu, utakmici igranoj u Rijeci.

Cijelo prvo poluvrijeme domaće igračice imale su prednost, a najveću 4 razlike 14-10. Tada naše igračice serijom 4-0, izjednačuju, te na poluvrijeme se odlazi rezultatom 14-14. U  51. minuti Hrvatska je imala 25:21.

U drugom poluvremenu razbranila se Tea Pijević, dok je najbolji strijelac za Hrvatsku bila Dejena Milosavljević s osam golova, te Valentina Blažević sa šest golova. Ipak nije moglo bez drame, dvije minute prije kraja Češka dolazi na 25:24, ali potom Blažević pogađa iz sedmerca za konačnu potvrdu pobjede i ostanak u borbi za plasman na Euro.

Napravili smo veliku stvar. Izuzetno sam zadovoljan i sretan, svaka čast curama, rekao je izbornik hrvatske ženske rukometne reprezentacije Nenad Šoštarić nakon uvjerljive pobjede protiv Slovačke i plasmana na Svjetsko prvenstvo 2023.