Hrvatska je na Osječkom, Gradskom vrtu odigrala 2:2 protiv Slovačke u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Vatreni su gubili i vratili se golovima Kramarića i Modrića. Po natopljenom terenu i kiši koja je neprestano padala, „Vatreni“ su odigrali dobru utakmicu, koliko se moglo po takvim uvjetima.

Vatreni su u 84. minuti došli do 3:2, a zabio je Nikola Vlašić. Navijači su slavili gol kao i Vatreni, a onda je stigao šok. VAR je poništio gol Hrvatske zbog zaleđa u kojem se našao Ivan Perišić koji je slučajno posljednji igrao loptom. ”Bili smo bolji, na kraju rezultat nije realan, dominirali smo od prve minute, par grešaka i primili smo dva gola. To se ne smije dogoditi. Poslije opet dominacija, vjerovali smo da možemo. Zabili smo čak gol, sad smo pogledali snimku, stvarno peh, vraćao sam se nazad, dirao sam je petom, ne znam točno. Nije ono novo pravilo da druga akcija ne vrijedi jer ovaj protivnik nije gledao loptu”, rekao je Perišić.

Dva kola prije kraja kvalifikacija Hrvatska je osigurala najmanje play-off za Svjetsko prvenstvo, a izravno mjesto u Kataru izborit će ako pobijedi u obje preostale utakmice, uključujući onu protiv Rusije u Splitu.

“Vatreni” će za točno mjesec dana, 11. studenog od 20.45 gostovati kod Malte, dok će Rusija dočekati Cipar u Sankt Peterburgu. Tri dana poslije Hrvatska će na Poljudu dočekati Rusiju u utakmici koja će, po svemu sudeći, odlučiti pobjednika skupine i izravnog putnika na Svjetsko prvenstvo 2022.

Remi protiv Slovačke 2-2 pred 9926 gledatelja u Gradskom vrtu i pobjeda Rusije protiv Slovenije u mariborskom Ljudskom vrtu 2-1 znači da Rusi preuzimaju vodeću poziciju u skupini H dva kola prije kraja s 19 bodova, dva više od Hrvatske.