U susretu 2. kola Prve HNL Dinamo je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 5-1, premda je domaćin poveo već u prvoj minuti susreta. Premda je već u prvoj minuti gubio sa 0-1, hrvatski prvak je u nastavku deklasirao Slaven Belupo postigavši pet golova.

U najzanimljivijoj utakmici kola, Lokomotiva je šokirala Osijek, koji je vodio do 86. minute, 1:0, pa primio dva gola u 80. i 86. minuti, Blaža Bošković koji je ulaskom s klupe postigao oba gola i osigurao preokret.

Dok je u Velikoj Gorici odigran susret drugog kola SuperSport HNL-a, u kojem su domaćin Gorica i Šibenik odigrali bez pogodaka, a jedan od uzroka bila je i nesnosna vrućina.
Ovo su bili nehumani uvjeti za igru. Jednostavno, tko je radio satnicu nema veze s nogometom. Ovo je opasno za život. Čestitam objema ekipama, po ovom vremenu izaći van i igrati, to je znanstvena fantastika. Onaj tko to nije probao, ne zna što je. Vjerojatno se to drugačije vidi s fotelje, kazao je Toplak nakon utakmice.

Susret između Rijeke I hajduka, je odgođen, zbog Rjekinih obveza u Europi.

Dinamo je prošle godine odigrao 18 utakmica više od Osijeka i jasno je zašto je patio rezultat. Osijek nakon jedne europske utakmice kiksa protiv jučer slabe Lokomotive, krivi su umišljeni igrači koji žive ko’ bubreg u loju.