Dinamo nije prošao dalje, ali je uspio razgaliti srca svojih navijača velikom pobjedom nad Sevillom, 1:0 pogotkom Mislava Oršića.

Plavi su odigrali još jednu veliku utakmicu, Marko Tolić dugo je čekao svoju priliku, pa u Maksimiru ponudio – potez dana.

U prvom poluvremenu Dinamo je fazu obrane odigrao izvrsno. Zgusnuo je sredinu terena i držao visoki blok. U trenutku kada bi Dinamova vezna linija zagušila sredinu terena, Petković i Oršić bi visoko pritiskali Sevilline stopere koji nisu imali rješenja osim okomitih lopti.

U nastavku su modri ipak uspio povesti nakon jedne neopreznosti u gostujućoj obrani, u posljednjih pola sata i “stisnuti” Sevillu na njezinu polovicu u potrazi za drugim pogotkom koji bi odveo dvoboj u dodatnih 30 minuta, ali nije ga uspio postići.

Nakar smo izgubili, ipak, glasine su da će se možda izbaciti Spartak Moscoe iz Europa league, zbog rata u Ukrajni, što bi značilo da će se birati „Lucky looser“ pa možda imamo šanse za osminu finala.