U derbiju 12. kola HT premijer lige Dinamo je, velikim preokretom na Rujevici izborio bod, odigravši 3-3, protiv Rijeke, iako je Rijeka nakon prvog poluvrem – ena vodila 3:0. Utakmicu na Rujevici, pred 6248 gledatelja, sudio je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline.

Krznar je u nastavku napravio tri promjene i odmah trgnuo svoju momčad. Sve ono što je Dinamu falilo u prvom dijelu, stiglo je u drugom. Letjeli su dinamovci terenom, bili agresivniji, kreativniji i opasniji. Uloge su se promijenile, hrvatski prvak je bio taj koji je vodio riječ. Dinamo je puno bolje zaigrao pa u 58. minuti smanjio na 3-1 golom Petkovića iz penala. Samo sedam minuta kasnije novi jedanaesterac za hrvatskog prvaka. Velkovski je loptu dirao rukom, a Petković je još jednom hladnokrvno pogodio pored Zlomislića za 3-2 i dramu na Rujevici.

S bodom moramo biti zadovoljni jer smo zadržali stabilnost i kontinuitet osvajanja bodova. Jako je bitno ne gubiti. Iščupali smo se iz poraza koji nam je visio nad glavom. Čestitke igračima, jako su dobro reagirali. Već na poluvremenu sam vidio da su svi uvjereni da mogu’, dodao je Dinamov trener.

Još jedan prekrasan derbi u režiji Rijeke i Dinama… ni u njihovom drugom ovosezonskom međusobnom ogledu nismo dobili pobjednika. Rijeka je vodila 3-0 na poluvremenu, a na kraju je Dinamo bio blizu pobjede.