Odigrano je 27. kolo uzbudljivog HNL-a, tako je prvo u subotu na Poljudu Lokomotiva slavila protiv Hajduka 2-1.

Imali su Lokosi prilike i prije doći do vodstva, u 24, minuti susreta gostujući igrač Mikanović, bek Hajduka, dobiva crveni karton, te Lokosi imaju igrača više. Već dvije minute kasnije Lokosi kažnjavaju, Čop asistira za Muradžiju, koji postiže zgoditak za 1-0. Nadigrala je Lokomotiva Hajduk, i mogla imati veće vodstvo, te se na poluvrijeme otišlo sa 1-0. U 55′ minuti susreta dogodiose trenutak utakmice, obranjen je bio penal Livaji, te u 61′ minuti Lokomotiva kažnjava i povisuje na 2-0, strijelac Muradžija. U 96. minuti je na trenutak vratio nadu Livaja koji je golčinom smanjio rezultat na 1:2, a li za izjednačenje nije bilo vremena.

Dinamo je u posljednjoj utakmici 27. kola rutinski pobijedio Rudeš rezultatom 3-0, te tako se sasvim približio Hajduku na bod prednosti 54, dok drugo plasirani Hajduk ima 55. Prva je i dalje Rijeka sa 59 bodova.

Vjerujem prvenstvo će se odlučiti u Splitu, ali i na Rujevici, Dinamo pravo na kiks više nema, a Hajduk je čini mi se izgubio bitku za naslov prvaka. Čeka nas prvenstvena stanka zbog reprezentativniog okupljanja.