Stadion Maksimir,

35.kolo HNL-A

Dinamo – Osijek 1-0 (Ademi)

Ipak, na kraju Dinamo je uzeo naslov prvaka Hrvatske, pobjedom protiv Osijeka 1-0 plavi su dva kola prije kraja prvenstva osigurali naslov prvaka Hrvatske.

Strijelac je bio kapetan Arijan Ademi, u ’67 minuti susreta. Osječani su imali priliku u prvom poluvremenu povesti preko Miereza koji je sjajno pucao glavom u sedmoj minuti, ali je golman Dinama Ivan Nevistić majstorski obranio.

U ’34. minuti Osječani su tražili crveni karton zbog situacije kada je Matković, napadač Osijeka mogao je sam ići prema domaćem golu, a Ristovski ga je srušio.Glavni sudac utakmice Patrik Kolarić pokazao mu je žuti karton iako su Osječani tražili direktan crveni. Već u 42. minuti. Bruno Petković je u kutu osječkog kaznenog udarca pokušao proći Bukvića, pri čemu je pao i zatražio kazneni udarac. Dugo je trajala VAR provjera, no ipak nije dosuđena najstroža kazna.

Bilo je još prilika i za Osijek i Dinamo, u svakom slučaju ove sezone gledali smo jednu od najinteresantnijih sezona. Varaždin je pobijedio Rijeku 3-1, te time Rijeka više nije imala šansi za naslov.