VATERPOLO, EP

HRVATSKA – FRANCUSKA  13-7

Barakude održale lekciju vaterpola Francuskoj.

Do poluvremena utakmica je bila u egalu, 4-4, a nakon pauze i ulaska u drugi dio susreta naši su vaterpolisti održali lekciju francuzima kako se igra vaterpolo.

Luka Bukić bio je najbolji strijelac hrvatske s tri pogotka, a po dvaput su mrežu pogađali Marko Žuvela, Jerko Marinić Kragić, Andrija Bašić i Konstantin Harkov. Sjajan je bio vratar Marko Bijač koji je imao 60% obrana (9/15).

Obrana na čelu s Markom Bijačom funkcionirala je savršeno , tako da su Francuzi ostali bez pogotka od 22. do 31. minute.

Dok su u drugoj skupini, skupini D, Mađari održali lekciju Srbiji, 16:7 (3:2, 4:0, 4:2, 5:3). Mađarska reprezentacija doslovce je pregazila Srbe, te time ispali iz igre za odličja, prevnstvo nastavljaju plasman među osam najboljih.

Hrvatski vaterpolisti, sljedeću utakmicu igraju u petak 2. rujna, s početkom u 20;30 sati, protiv Grka za prvo mjesto u skupini.

AUTOR: Branka Mioč