Nakon što su savladali u drugom pretkolu lige prvaka kazahstansku Astanu s visokih 4-0, modri su slavili protiv Istre, rezultatom 3-0, u 2. kolu SuperSport HNL lige.

Ponovno smo gledali sjajni Dinamo, i igru kakvu želimo gledati, dominantnog Dinama.

Luka Ivanušec opet je pokazao da je u vrhunskoj formi, prvu priliku imao je Dinamo već u 3. minuti, no nije se dugo čekalo za prvi pogodak, s ruba kaznenog prostora sjajnim je udarcem, Luka Ivanušec pogodio u sam gornji kut gola doma. Uključio se VAR koji je pregledavso situaciju, no nije bilo ništa sporno. Imali su domaćini priliku u 20. minuti susreta, no lopta je završila iznad gola.

Rezultat je to bio s kojim se otišlo na odmor, no u 57. minuti, plavi vode, preko Ivanušeca koji je povukao kontru i dodao Emreliju koji je pogodio suprotan kut.

U 69.minuti susreta, sve je bilo riješeno, Baturina je preko desne strane uputio loptu na 11 metara. Ljubičić ju je prihvatio i prizemnim udarcem svladao domaćeg vratara Majkića.

Imala je Istra šanse, no ipak Dinamo je bio sigurniji i  okrunio pobjedom dominaciju tokom cijele utakmice.

Veseli da je i novo pojačanje Dinama , japanski samurai Takuro dobio priliku, odmah u prvih 11.