Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su natjecanje u skupini H Europske lige porazom od West Ham Uniteda sa 0-2.

Gosti su potpuno zasluženo stigli do tri boda, a golove su nakon poklona obrane “Modrih” zabili Antonio (21) i Rice (50).

Gosti su daleko bolje i konkretnije ušli u susret. Od prve minute su pritisnuli “Modre” koji nisu mogli iznijeti loptu sa svoje polovine. I kada se već činilo da je Dinamo došao do “daha”, hrvatski prvak je u 21. minuti jeftino primio gol. Francuz Theophile-Catherine je s lijeve strane vraćao loptu Dominiku Livakoviću, ali prekratko. Michail Antonio je bio brži, presjekao je loptu i poslao ju u praznu mrežu.

Nažalost gosti su zabili i drugi gol i to ponovo nakon “domaćeg poklona”.

Drugo kolo je na rasporedu 30. rujna, Dinamo gostuje u Belgiji kod Genka, dok će West Ham ugostiti Rapid.

Tako ćemo do kraja europske jeseni gledati Dinamovu grčevitu borbu za treće mjesto u skupini i novo prezimljavanje, koje pokraj Belgijaca i Austrijanaca možda i nije nerealno, uz nekoliko važnih preduvjeta: pronaći lijevoga beka, pronaći napadača koji će zabiti gol, te odmarati Theophilea kad god je moguće.

Jedina svjetla točka u cijeloj priči su bili Boysi u 12300 gledatelja na Maksimirskim tribinama. Lijepo je vidjeti na kraju kako igrači plješću navijačima, ta sinergija je sad već stalna. Ali, loše je što su igrači imali više razloga za pljesak tribinama, nego obrnuto! Dinamo je pao bez ispaljenog metka i to najviše boli.