HNL, zaostala utakmica 4. kola

Gorica – Rijeka  2-3

Gorica je bolje otvorila susret, i već u 3. minuti povela zgoditkom Mitrovića, Rijeka se nije niti snašla domaćin je vodio 2-0.

Uspjeli su Riječani do kraja prvog poluvremena smanjiti, u 35. minuti Pjaca uspješno realizira jedanaesterac, nakon prekršaja na Obregonu. Ipak u drugom poluvremenu Rijeka je bolje otvorila i to je rezultiralo izjednačenjem u 53. minuti, domaći igrač u kaznenom prostoru igra rukom i sudac dosuđuje jedanaesterac za Riječane. Pjaca ponovo izvodi kazneni udarac, no golman Gorice je ovoga puta bio spreman. Međutim, na odbijenu loptu je natrčao Pjaca i tako zabio svoj drugi gol. U završnici je presudio udarac iz kornera. Galešić je ostao sam i zabio za konačnih 3:2.

Nakon što je sudac označio kraj utakmice na terenu je nastala gužva i naguravanje. Mrzljak je nekoga i udario i dobio crveni karton, a žute su dobili Goda i Blummel. Tako je Rijeka pobjegla Dinamu na +4, a tri boda zaostaje za vodećim Hajdukom.

Rijeka će biti prvak, dokaz da trener može usaditi igračima da se do zadnje minute igra, dok sudac ne dosudi kraj, a ne kao ovi u Dinamu nezainteresirani…