HRVATSKA – ČEŠKA   33:30

Hrvatska rukometna reprezentacija osigurala je  nastup na Europskom prvenstvu koje će u studenome ugostiti Slovenija, Crna Gora i Sjeverna Makedonija.

U susretu protiv Čehinja istaknula se Ivana Kapitanović, sa 20 obrana, igračice Nenada Šoštarića odigrale su hrabru utakmicu, sve zaslužuju čestitke. Prvi gol Češka je postigla nakon devet i pol minuta igre. Period igre u kojem su Čehinje bile bolje i u 27. minuti su otišle na +2 (10:12). Od naših 9:7 u 19. minuti u sljedećih osam minuta napravile su 5:1. Blažević svojim šestim golom, trećim iz sedmerca smanjuje, a Debelić golom iz kontre vraća egal (12:12) u 29. minuti, a vjetar u leđa bile su dvije vezane obrane Kapitanović.

Vrlo hrabro su igrale naše cure u tim trenucima, u napadu, izborile nekoliko sedmeraca u tim trenucima i odvajale se na +3. Čehinje su nas pokušavale uhvatiti, ali izabranice Šoštarića se nisu dale, a sve je završeno s dvije vezane obrane Kapitanović i velikim slavljem u Žatiki.