Hajduk je slavio 1-0, zgoditkom Sahitija u 59. minuti susreta, u prekrasnoj atmosferi prepunog Poljuda.

Ovo je druga pobjeda bijelih, u derbijima HNL-a, podsjetimo Hajduk je slavio na Maksimiru 2-1, u 1. kolu HNL-a.

U prvom poluvremenu nije bilo prilika, no dojma smo kako je izlaskom Brune Petkovića Dinamo bio oslabljen.

Iako je Dinamo imao posjed lopte u jednom trenutku 70%, nije uspio izravnati rezultat.

U ranije odigranoj utakmici 10. kola, Rijeka je slavila protiv Rudeša 2-1, te tom pobjedom osigurala nova tri boda, na svoj konto.

Ovom pobjedom Hajduk je prvi na HNL ljestvici, sa 21 osvojenih bodova, Rijeka je skočila na drugo mjesto sa ukupno 19 osvojenih bodova, dok je Dinamo na trećem mjestu sa 16 bodova.

Prvenstvo, svakako još nije gotovo, utrka za prvaka biti će neizvjesna do samog kraja, a isto tako biti će zanimljiva borba za drugo i treće mjesto.