Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige izgubili na svom terenu od švedskog Djurgardena 1:2 (1:1).

Drugo poluvrijeme, osobito posljednjih trideset minuta pokazalo je da Rijeka može i mora bolje u uzvratu.

Osijek je također imao prvi europski ispit u Konferencijskoj ligi u sklopu nove sezone, u prvoj utakmici drugog pretkola slavio 2:1 (0:0)  protiv Kizilžara, četvrtoplasirane momčadi kazahstanske Premier lige iz prošle sezone.

Nakon pet godina Osijek je došao golovima u drugom poluvremenu. U 58. minuti je glavom pogodio Topčagić, Do drugog gola Osječani su došli u 76. minuti kada je odlično s 20 metara potegnuo Kleinheisler i zabio za 2-0.

Hrvatski klupski nogomet mora se nadigravati s nekakvim kilzižarima,, škupijima, umjesto da druge postave lagano rješe, a da se prve postave čuvaju za ozbiljnije prvenstvene utakmice. Očito je nama kvaliteta lige puno lošija nego što mi mislimo.