Podjeli

Stadion Poljud,  24.kolo HNL supersport

HNK „Hajduk“ – NK „Lokomotiva“  3-4

U sjajnoj utakmici  na Poljudu pred 13.459 gledatelja, Lokosi su srušili Hajduk.

Lokosi su poveli 1-0, već u 12.minuti, da bi u 28. minuti Lokomotiva povela 2-0, nakon niti pola sata dvoboja na Poljudu.

Nastavila se dalje premoć Lokosa, u 37. minuti,  nakon ubačaja s desne strane Silvio Goričan postiže i treći gol za goste, no sudac je nakon pregleda VAR snimke dosudio zaleđe.

Hajduk se vratio u utakmicu, svega tri minute.kasnije Anello je na korner zastavici sjajno prošao Cipetića, ubacio pred vrata gdje se najbolje snašao Jan Mlakar smanjivši na 2-1.

U 66. minuti, Hajduk uspijeva izjednačiti, iz jedanaesterca, siguran je bio Livaja.

Lokomotiva zabija ponovo, kada se činilo da će Hajduk preuzeti inicijativu i napraviti preokret, Aliyua u sjajoj prilici zabija za Lokose, u samo četiri minute Lokosi su ponovno zaprijetili, ovaj put Kulenović je još jednom bio najviši u skoku prebacivši loptu do Aliyua koji je pobjegao splitskoj obrani i zabio za velikih 4-2. Mrvicu nade bilima u 89. minuti, donosi Benrahou, smanjivši na 3-4, ali samo je ostalo na tome.

Tako je Lokomotiva pobjegla Šibeniku na 8 golova razlike, na ljestvici vodi Dinamo sa 55 bodova, dok je Hajduk ostao na 44.

Lokomotiva igra lijep nogomet, održali su lekciju Hajduku, a Hajduk četvrta tekma na Poljudu četvrti poraz.

Autor: Branka Mioč