Hrvatska reprezentacija uzela je svoje četvrto odličje.

Španjolska je bila bolja u raspucavanju jedanaesteraca (0:0, 5:4) nakon još jedne epske večeri, Hrvatska je od osamostaljenja treća najuspješnija nacija na svjetskim prvenstvima po broju medalja.

Luka Modrić odigrao je svoju 166. utakmicu, Španjolska je na početku već nizom prilika, bila bolja, dok je u drugo poluvrijeme Hrvatska ipak bolje otvorila. Imala je Hrvatska prilika, posebno preko Ivana Perišića, no od 70. minute, Španjolci od 70 minute preuzimaju kontrolu nad igrom.

I nakon produžetaka rezultat je ostao 0-0, u tom tonu nastavilo se i pucanje penala, za Hrvatsku su pogodili Vlašić, Brozović i Modrić, dok za Španjolsku su bili sigurni Joselu, Rodrija i Merina.

Ipak u četvrtoj seriji ne kocentrirano Bruno Petković promašuje jedanaesterac, dok Carvajal pogađa za pobjedu Španjolaca.

Hrvatskoj svaka čast, za sve ono što smo u zadnjih 30 godina napravili, kakve uspjehe je ostvarila reprezentacija zemlje od 4 milijuna ljudi. Teško da će itko to ponovit.